• تلفن: 43086-021 فکس: 88198439-021
  • info@Tppmadeforlife.com
انتخاب زبان
سیستم جدید Aquilion lightning /SP با دز پایین و 80 ردیف آشکارساز
  • 1851 بازدید
  • 03/خرداد/1396
منبع : تجهیزات پزشکی پارس
سیستم جدید Aquilion lightning /SP با دز پایین و 80 ردیف آشکارساز

آغاز به کار در بیمارستان Bielfield، چیزی بیش از یک سیستم CT جدید

در زمینه رادیولوژی، پزشک و بیمار، به حق، انتظارات بالایی‌ دارند. پزشک بالاترین استاندارد تشخیصی، بیشترین دسترسی‌ و بهره‌وری بهینه از تکنولوژی را انتظار دارد. تمام این موارد بایستی توسط سرمایه گذاری مناسب در زمینه تکنولوژی جدید و بدون نیاز به مناظرات خسته کننده مالی در دسترس باشد. از سوی دیگر، بیمار اجرای یک آزمایش سریع، دقیق و با کمترین خطر را انتظار دارد. این انتظارت در حال حاضر در بخش رادیولوژی بیمارستان Bielfield آلمان، با معرفی‌ سیستم جدید 80 ردیفه و با دز پایین Aquilion lightning /sp به واقعیت تبدیل شده است.

پروفسور، دکتر Hans-Björn Gehl رئیس انستیتو تشخیص رادیولوژی بیمارستان Bielfield آلمان.

"نیاز ما از یک سیستم CT جدید بسیار زیاد است و زمانی‌ که این سیستم CT را راه اندازی کردیم؛ آگاه بودیم که توانایی برآورده کردن تمام نیاز‌های ما را دارد."
در سپتامبر سال ۲۰۱۶ برای بار اولین بار در جهان، سیستم Aquilion lightning /SP با ۸۰ ردیف آشکارساز در دپارتمانی که به ریاست دکتر Hans-Björn Gehl اداره می‌شود؛ نصب شد. دکتر Hans-Björn Gehl می‌گوید: "انتظارات بسیار بالاست، می‌خواهیم هر بیمار، آزمایشی‌ سریع، بدون درد و قابل اعتماد را در کوتاهترین زمان ممکن تجربه کند. این گونه بود که ما آخرین تکنولوژی کاهش دز را انتخاب کردیم."
"زمانی که سیستم Aquilion Lightening /SP را راه اندازی کردیم، آگاه بودیم که توانایی برآورده کردن تمام نیازهای ما را دارد."


جدیدترین آشکارساز با دز پایین و تکنولوژی بازسازی تصاویر

Aquilion Lightening / SP با دز پایین، مجموعه‌ای از تکنولوژی‌ها را ترکیب کرده که از آخرین پیشرفت‌های CT منشأ می‌گیرد و شامل مراحل داده گیری و بازسازی تصویر می‌باشد.
بیماران به کمک آشکارساز های Toshiba pureVISION، با دز کم و ۸۰ ردیف آرایه که دارای بالاترین خروجی‌ نوری نسبت به مدل‌های قبلی‌ است؛ به پزشکان این امکان را می‌دهد تا با حدود ۴۰۰% دز کمتر پرتوی ایکس و نیاز کمتر به ماده حاجب کار کنند. دکتر Hans-Björn Gehl ذکر می‌کند:
بلافاصله بعد از تصویر برداری، باز سازی داده‌ها در Aquilion Lightening به صورت خودکار با ۵۰ تصویر در ثانیه آغاز می‌شود." این سرعت بالای بازسازی، مدت زمانی بازبینی تصویر را کاهش می‌دهد."
عملکرد فوق‌العاده‌ این دستگاه با به کارگیری ترکیبات ریاضی‌، روش‌های کاهش دز خام و تصاویر پایگاه داده و AIDRS پیشرفته، دز را تا ۷۵% کاهش می‌دهد.
کاهش بیشتر دز به کمک کولیماتورهای فعال اتفاق می‌افتد- صفحاتی که از ورودی پرتوی ایکس مازاد در مبدأ جلوگیری می‌کند، تا دز پرتوگیری را تنها به دزی محدود کند که برای بازسازی تصاویر مورد نیاز است.
دکتر Hans-Björn Gehl اضافه می‌کند:
در حالی‌ که در گذشته امکان پرتو دهی‌ به بیماران با سیستم‌های قدیمی‌ تا محدوده مقدار توصیه شده امکان پذیر بود، امروز با این سیستم معمولا حدود یک سوم دز توصیه شده مورد نیاز است.


نیاز کمتر به ماده حاجب و معاینات بیمار دوستانه

این سیستم تعادل خوبی‌ برقرار می‌کند. از طرفی‌ بیمار کمترین ماده حاجب و دز ممکن را دریافت می‌کند و از طرف دیگر، تصویر در مدت زمان کمتری برای تشخیص آماده می‌شود. بنابراین زمان‌های مکث، کاهش یافته و رضایت افراد درگیر در این روند افزایش می‌یابد.
علاوه بر حجم کم، این سیستم برای ایجاد تجربه ای بهتر برای بیماران، فضای بیشتر، بهتر و آرام تری را فراهم می‌کند.
رادیولوژیست‌ها نیز از فضای بیشتر موجود در بخش برای انجام تست‌های پیچیده تر و مداخلات هدایت شده با تصویربرداری (image-guided)، بهره می‌برند.
تصویر برداری با ۸۰ ردیف آشکارساز سرعت تصویربرداری را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد که در تصویربرداری هایی با حجم بالا از جمله تصویربرداری از ریه‌ها اهمیت دارد؛ زیرا، بیمارانی که از مشکلات ریوی رنج می‌برند، معمولا نمیتوانند نفس خود را برای مدت زمان طولانی‌ حبس کنند.
در موارد اورژانسی، طویل بودن تخت‌ این سیستم امکان تصویربرداری از کل بدن را، بدون نیاز به حرکت دادن بیمار، امکان پذیر می‌کند.


کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ با استفاده از حداقل دز

ایمپلنت‌های فلزی که در زانو و لگن قرار دارند و همچنین استنت‌های موجود در عروق، نوعی آرتیفکت ایجاد می‌کنند که از امکان تشخیص درست جلوگیری می‌کند.
Aquilion Lightening با تکیه بر سیستم (Single Energy Metal Artefact Reduction (SEMAR داده‌های خام به دست آمده را تحلیل کرده و آرتیفکت‌های فلزی را از تصاویر حذف می‌کند و امکان نمایش نواحی نزدیک به ایمپلنت‌های فلزی که در بدن بسیاری از بیماران وجود دارند را ایجاد می‌کند.


" با استفاده از تکنیک SEMAR ، توشیبا یک تکنیک بسیار موثر برای تضعیف آرتیفکت موبوط به فلزات ارایه می‌دهد که تصویربرداری از ایمپلنت و بافت های اطراف آن را به مراتب بهتر می‌سازد."

یک واقعیت مفید در مورد تکنیک SEMAR این است که تصاویر بازسازی شده به اسکن های متعدد و اضافی نیاز ندارند و به سادگی می‌توانند بلافاصله پس از اسکن بازسازی شود.
پروفسور Gehl Hans-Bjorn معتقد است که "با استفاده از تکنیک SEMAR، توشیبا یک تکنیک بسیار موثر برای تضعیف آرتیفکت مربوط به فلزات ارائه می‌دهد که تصویربرداری از ایمپلنت و بافت های اطراف آن را به مراتب بهتر به تصویر می‌کشد." با این روش بافت های مجاور، همانند عروق در آنژیوگرافی، به سادگی قابل مشاهده هستند و آسیب شناسی در مجاورت مستقیم ایمپلنت فلزی با این تکنیک امکان پذیر می‌باشد؛ در حالی که پیش از این چنین چیزی امکان پذیر نبود. تکنیک SEMAR مشخصاً توسط جراحان دپارتمان ارتوپدی بسیار مورد قدردانی قرار گرفته است و در تصاویر سه بعدی، به منظور تشخیص صحیحتر، وضوح تصویر بسیار بالا می‌باشد.

 


استفاده‌ آسان

سازگار شدن سریع تکنولوژیست ها با نرم‌افزار جدید دستگاه Aquilion Lightening تکنسین‌ها را در بیمارستان Bielefeld قادر ساخته تا به سرعت بعد از نصب بتوانند از سیستم جدید استفاده کنند. به گفته‌ پروفسور Gehl "در حال حاضر پس از آموزش 9 تن از پرتونگاران ما، به نظر می‌رسد، به دلیل امکان کنترل آسان‌تر، همه‌ آن‌ها دستگاه جدید را ترجیح می‌دهند. توجه به این نکته ضروری است که 35 بیمار در طول یک شیفت هشت ساعته اسکن شده‌اند."


تضمین آینده و توسعه بسیار مهم هستند

دامنه‌ ابداعات موجود تحسین برانگیز است. این یکی از بزرگترین نقاط قوت پزشکی توشیبا می‌باشد. Aquilion Lightning SP در واکنش به نیازهای مشتری با درک کامل نیازهای رو به رشد کاربر می‌باشد و در روش‌های انعطاف‌پذیر قابل قیاس است. کاربر می‌تواند سیستم منحصر به فرد خود را با استفاده از محدوده‎‌ وسیعی از نرم‌افزارهای نوآورانه مقایسه کند و بسته به نیاز آن را توسعه یا ارتقا دهد. در ابتدا نرم‌افزارهای جدید غالباً به صورت آزمایشی تولید می‌شدند؛ برای مثال، قبل از نصب دایمی، نظرات و تجربیات همکاران و پزشکان را در نرم افزار اعمال می‌کنند.


معرفی نقطه‌ی عطف

اولین نصب Aquilion Lightning SP CT پزشکی توشیبا بنا به دلایل خوبی در آلمان اتفاق افتاد. مقررات قانونی و الزامات پزشکی برای کیفیت تصویر و کاهش دز در آلمان به طور ویژه‌ در سطح بالایی قرار دارد. بسیاری از کاربران CT از سراسر جهان، بخش رادیولوژی آلمان را مشاهده می‌کنند و به دنبال تبادل نظر با آن‌ها هستند و بدلیل اینکه آنچه در آلمان آزمایش، اجرا و گزارش می‌شود؛ مطمئناً در بسیاری از کشورهای دیگر جهان موفق خواهد بود.

بستن